Volt Savunma

HAKKIMIZDA

Volt Teknoloji Geliştirme ve Mühendislik A.Ş. (Volt Savunma), devletimizin savunma sanayisine verdiği önem ve silah sistemleri ve mühimmat üretiminde yerli sanayinin gücünü ve rolünü ilerletmeye yönelik politikaları doğrultusunda, özgün tasarım kabiliyetlerine ve ileri teknolojiye sahip bir firma olarak, 2018 yılında kurulmuştur.

Devletimizin savunma sanayine verdiği önem ve yerli sanayinin ülkenin savunma ve güvenlik alanındaki silah sistemleri ve mühimmat üretim gücünü ve rolünü ilerletmeye yönelik politikaları kapsamında, özgün tasarım ve ileri teknoloji yetenekleriyle halihazırda Savunma Sanayi Başkanlığı liderliğinde yürütülen projelerde Türk Savunma Sanayinin öncü firmaları ile çalışmalarını sürdürmektedir.

Elektrik motorları ve sürücüleri, güç ve güç aktarma sistemleri, silah ve mühimmat alt sistemleri, elektromekanik tahrik sistemlerinde sürekli gelişim ve sürdürülebilirliği AR-GE safhasından entegre lojistik destek sürecine kadar karşılayacak şekilde sağlanmaktadır.

45.000 metrekare kapalı alanda kurulu tesisimizde, alanında tecrübeli personelimiz ve teknoloji ürünü tezgahlarımızla; Talaşlı İmalat, Bobinaj, Montaj, Laminasyon, Metal Enjeksiyon, Plastik Enjeksiyon Kalıp İmalatı, Kablaj, Tel Erezyon ve Boya işlemleri yapılmaktadır.

Volt Teknoloji Geliştirme ve Mühendislik A.Ş.; yüksek teknoloji ürünü elektrik, elektronik, mekanik tasarımlar, analitik modellemeler ile prototip ve seri üretim kabiliyetlerine sahiptir. Bunun yanı sıra otomatik seri üretim bandı kurma, test sistemleri tasarımı ve üretimi, makine, kalıp, aparat tasarımı ve üretimlerini de gerçekleştirmektedir.

Volt Savunma ailesi, ülke savunmasına hizmet etmek amacıyla milli ve yerli silah ve mühimmat sistemlerini destekliyor. Bu kapsamda, onlara ait alt sistemleri tamamen yerlileştiriyor.

Volt Savunma; Millî Savunma Bakanlığı, Savunma Sanayii Başkanlığı, TÜBİTAK, Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı ve diğer savunma ve havacılık sanayisi firmalarının Stratejik Çözüm Ortağı olarak silah sistemleri ve mühimmat alanında ülkemizde lider firmalardan biri olma yolunda yeni teknolojiler üreterek geliştirdiği sistemleri, global pazara sunmak için var gücüyle çalışmaktadır.

VİZYONUMUZ

Geliştirdiği milli ürün, teknoloji ve yenilikçi çözümler ile savunma sanayi ve teknoloji alanında dışa bağımlılığı azaltıp; özgün, doğru, güvenilir ve iddialı ürünler geliştirerek alanında ulusal ve uluslararası lider bir teknoloji firması olmak.

MİSYONUMUZ

Özgün ve yenilikçi teknolojiler geliştirerek geleceği korumak.

Volt Savunma

DEĞERLERİMİZ

Güvenilirlik ve İtibar

Güvenilirlik ve İtibar

Güvenilir ilişkiler kurar ve kurumun itibarını koruruz. Tutamayacağımız sözler vermez, verdiğimiz sözü tutarız. Her durumda adil olmaya özen gösteririz. Tüm ilişkilerimizde dürüst, şeffaf ve tutarlı davranır, bu sayede güvene dayalı uzun vadeli ilişkiler kurarız. Başarıya ulaşmak için “Çalışma” ve “Disiplin”, başarıyı sürdürmek için ise “Tevazu” ve “Tasarruf” gerektiğine inanırız.
Paydaşların Memnuniyeti

Paydaşların Memnuniyeti

İşimizin merkezine müşteriyi alırız. Paydaşlarımızın ihtiyaçlarını ve beklentilerini tespit etmekte proaktif davranır, en doğru şekilde ve en doğru zamanda cevap veririz. Tüm paydaşlarımızla ilişkilerimizde pozitif olmanın gücüne inanırız. Çalışanlarımızın memnuniyetini önemser, kurumsal gelişimimizde görüş ve önerilerini dikkate alırız.
Topluma ve Çevreye Saygı

Topluma ve Çevreye Saygı

‘’Ne Mutlu bir Derde Derman Olana’’ anlayışıyla, daha güzel bir gelecek için çevreye ve topluma karşı sorumlu ve duyarlı davranırız. Toplumsal yaşam kalitesini arttırmak için sağlık, eğitim, kültür ve sanat alanlarında sosyal sorumluluk projelerini destekleriz. Gerçek rekabetin özünde, bireye ve doğaya saygı olduğuna inanır, işimizi yaparken tüm karar süreçlerimizin arkasında bu anlayışı gözetiriz.
Gelişim ve Yenilikçi

Gelişim ve Yenilikçi

Büyümenin ve başarılı olmanın yolunun, sürekli gelişim içinde kendimizi ve paydaşlarımızı geliştirmek olduğunu biliriz. Tüm iş modellerimizde güncel bilgileri takip eder, uygular, yenilikçi ve yaratıcı fikirleri destekleriz. Rekabette fark yaratmanın ve sürdürülebilirliğin inovatif düşünceden geçtiğini düşünür, sistemlerimizi buna göre oluştururuz.